Rating Polski w górę. Są już wymierne efekty funkcjonowania Konstytucji Biznesu

Ułatwienia, jakie wprowadziła Konstytucja Biznesu, przyczyniły się do podniesienia przez agencję Standard&Poor’s ratingu Polski do A- z BBB+.

Podwyższenie ratingu Polski przez Standard&Poor’s jest naszym wspólnym sukcesem – rządu Mateusza Morawieckiego, który wprowadził Konstytucję Biznesu, oraz przedsiębiorców, którzy korzystają z możliwości, jakie im daliśmy, i rozwijają swój biznes – zapewnił wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Marcin Ociepa, podczas spotkania z przedsiębiorcami w Brzegu.

Była to kolejna z licznych konferencji, jakie w ostatnich miesiącach odbyły się w wielu miastach Polski. Przedstawiciele rządu, samorządów i biznesu rozmawiali w ich trakcie o tym, jak zmienia się w Polsce klimat i warunki do prowadzenia biznesu, czyli o stabilizacji prawa, niższym ZUS-ie czy bardziej przyjaznych przedsiębiorcom urzędach. Spotkania odbywały się pod hasłem „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” na przestrzeni ostatnich miesięcy w dużych i mniejszych miastach Polski. Organizatorami były: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Zbigniew Olejniczak, naczelnik II oddziału ZUS w Poznaniu powiedział z kolei na spotkaniu w Koninie, że właściciele MŚP mogą zgłosić się do doradcy z Zakładu i uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu przedsiębiorców w zakresie ulg i umorzeń, płacenia składek, płatnika strategicznego, a także w obszarze e-ZLA (elektronicznych zwolnień lekarskich), a także kiedy najlepiej przejść na emeryturę, aby było to korzystne.

Dodał, że wszelkie zaświadczenia, które przedsiębiorca potrzebuje od ZUS‑u wydawane są od razu bez konieczności oczekiwania oraz bez konieczności wypełniania wniosku o wydanie zaświadczenia.
– Język, którym porozumiewamy się z klientem, ma być prosty i przyjazny dla przedsiębiorcy, bez konieczności używania słów „wzywa się”, które można zastąpić słowami „prosimy o przybycie”....
[pozostało do przeczytania 25% tekstu]
Dostęp do artykułów: