Gwarancje dla małych i średnich firm. Z Bankiem Pekao S.A. lepszy dostęp do finansowania działalności biznesowej

Przedsiębiorcy – szczególnie mali i średni – nie powinni mieć problemów ze zdobyciem środków na rozwój i inwestycje. Szeroką ofertę banków uzupełniają programy publiczne oraz pieniądze z Unii Europejskiej, które wspierają rozwój firm rozpoczynających działalność gospodarczą. 
 
Od kilku lat polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z dofinansowania ze środków budżetu państwa, w ramach doskonale znanego programu gwarancji kredytowych de minimis. We wrześniu br. na rynku pojawiła się nowa, ciekawa oferta w Banku Pekao S.A. – bezpłatne gwarancje kredytowe w unijnym programie COSME.
W lipcu br. Bank Pekao S.A. podpisał największą w historii polskiej bankowości umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym na gwarancje portfelowe w ramach programu COSME na kwotę 1,2 mld złotych. Program gwarancji COSME ma na celu wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w ich rozwoju oraz zwiększeniu konkurencyjności wśród firm. W oparciu o program COSME instytucje finansowe umożliwiają przedsiębiorcom finansowanie nowych inwestycji oraz intensyfikację działalności firmy poprzez łatwiejszy dostęp do kredytowania.
 
Szansa dla 1,5 tys. firm
Dyrektor generalny EFI, Pier Luigi Gilibert, stwierdził, że gwarancja umożliwi Bankowi Pekao S.A. udostępnienie produktów kredytowych także obecnie wykluczonym z finansowania MŚP i firmom rozpoczynającym działalność.
Prezes Banku Pekao S.A. Michał Krupiński zaznaczył, że m.in. dzięki pozyskiwaniu środków z EFI Bank dynamicznie zwiększa udział w segmencie MŚP. – Mamy atrakcyjną ofertę, zapewniamy efektywne i szybkie procesy, także kredytowe. Wciąż wzbogacamy ofertę oraz udostępniamy szereg usług dodatkowych – wyjaśnił prezes.
Podkreślił przy tym, że dzięki obecnemu, największemu portfelowi, Pekao zaoferuje preferencyjne finansowanie dla 1,5 tys. polskich przedsiębiorców, głównie z sektora małych i średnich firm. Wartość jednostkowego kredytu dla przedsiębiorcy w programie...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: