Nowinki ekonomiczne

Słowa dla innowacji

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji Konkursu Słowa dla Innowacji. Został on zorganizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest nagradzanie dziennikarzy, którzy zagadnienia innowacyjności potrafią zaprezentować w interesujący i przystępny sposób. Nagrodę główną wręczono Luizie Zalewskiej („Dziennik – Gazeta Prawna”). Wśród wyróżnionych znaleźli się Grzegorz Cydejko i Filip Kowalik („Forbes”).
(PARP)

W zgodzie z ekologią

W Pszczonowie k. Skierniewic w Łódzkiem powstaje nowoczesny zakład utylizacji odpadów przetwórstwa mięsa. Obiekt wybuduje kosztem 50 mln zł polsko-kanadyjska firma Polish Rendering Company. Zakład ruszy jeszcze w br. Spełniać ma najwyższe wymagania unijne, m.in. w zakresie ochrony środowiska. Montowane w obiekcie nowoczesne biofiltry produkcji duńskiej usuną uciążliwe zapachy. W zakładzie znajdzie pracę 120 osób.      (inf. wł.)

Powolny wzrost marż

Zarząd sieci sklepów EKO Holding prognozuje, że w pierwszym półroczu br. wypracuje przychody ze sprzedaży na poziomie 869,5 mln zł. Oznacza to wzrost o prawie 27 proc. w porównaniu z wynikiem sprzed roku (685,1 mln zł). – Dostrzegamy zmiany w otoczeniu rynkowym – powoli wzrastają marże, oczekujemy, że w kolejnych kwartałach br. zbliżą się do poziomu z lat 2009–2010 – powiedział Krzysztof Gradecki, prezes EKO Holding.   (EKO Holding)
[pozostało do przeczytania -4% tekstu]
Dostęp do artykułów: