Odebrać Kresy rosyjskim agentom

Propaganda \ Uwaga na pseudokresowe portale Wraz z wprowadzaniem kolejnych dywizji rosyjskich na Ukrainę zwiększa się intensywność putinowskiej propagandy. Niedawno naszemu redakcyjnemu koledze Samuelowi Pereirze zniszczono drzwi do mieszkania, mażąc na nich czerwonym sprayem: „Pozdrowienia od Striełkova”. „Tak trzymać, do piachu ukry”, „Wkrótce akcja deratyzacyjna”, „No wszystkie takie bataliony-zbiorówki pójdą do piachu”, „Niech ich wybiją” – to tylko drobny wycinek komentarzy, jakie można znaleźć dziś w polskim internecie na niektórych portalach nazywających siebie „głosem Kresów”

Propaganda Rosji ma dziś jasny cel – usiłuje powiązać polską pamięć o Kresach (fundamentalny komponent naszej narodowej tożsamości) z nienawiścią do współczesnej Ukrainy oraz poparciem dla imperialnej polityki rosyjskiej.
Tekst ten nie jest o ludziach, którzy całe życie dążyli do uhonorowania ofiar mordu wołyńskiego. Problemem nie jest godny szacunku i odważny ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, nawet jeśli dziś mylnie rozpoznaje sytuację na Wschodzie. Problemem są zastępy etatowych pracowników działających w sieci, w tysiącach komentarzy siejących putinowską propagandę. Problemem są marginalne, ale za to w internecie i w mediach, ostatnio wyjątkowo aktywne, środowiska „prawicowe”, które z nienawiści do Ukrainy i z podlizywania się Rosji uczyniły swoją rację bytu. Problemem są portale, których jedynym celem jest szerzenie nienawiści do Ukraińców i popieranie inwazji rosyjskiej. Zresztą, mamy do czynienia w ostatnich dniach z niesamowitą intensyfikacją rosyjskiej propagandy w polskim internecie, która jest coraz bardziej radykalna – wręcz nawołuje do mordu na tych, którzy ośmielili się przeciwstawić Putinowi.
Katyń? Sprawka
Żydów i Ukraińców
[pozostało do przeczytania 77% tekstu]
Dostęp do artykułów:
DRUKUJ
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.