Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Przekaż TERAZ » x

Czy Ekstraklasa nas zaskoczy? Kto wygra obecny sezon?

mat. pras.
mat. pras.

Sezon w piłkarskiej Ekstraklasie trwa na dobre. Co prawda, to jeszcze nie etap na decydującą fazę rozgrywek, ale większość drużyn ma już za sobą 13 rozegranych spotkań. W związku ze zbliżającym się półmetkiem wielu z nas patrzy z zaciekawieniem na tabelę i zastanawia się, kto ma największe szanse na końcowe zwycięstwo. Najwięksi faworyci do wygrania Ekstraklasy to z pewnością drużyny, które są obecnie na czele. Niemniej jednak historia polskiej ligi pokazuje, że powinniśmy się nastawić na interesującą i nieprzewidywalną rywalizację. 

Czy obecny lider ma szanse na końcowe zwycięstwo? 

Obecnie liderem tabeli jest Raków Częstochowa. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna już rok temu był krok od sprawienia sensacji. Niestety, w końcowej części rozgrywek musiał uznać wyższość Lecha Poznań, z którym przegrał zaledwie o 5 punktów. W związku z tym, chyba nikogo nie powinna dziwić postawa zawodników spod Jasnej Góry. Częstochowianie swoją moc pokazali również w europejskich pucharach, gdzie dzielnie walczyli z teoretycznie silniejszymi rywalami, prezentując efektowny futbol. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że pomimo tego, że faworyci do wygrania Ekstraklasy są różni, to najmocniejszym ogniwem wydaje się póki co Raków. 
Wielkie kluby z wielką formą? 

Z sezonu na sezon polska ekstraklasa sprawia nam wiele niespodzianek. Niemniej jednak w gronie faworytów niemal zawsze wymienia się kilka dobrze znanych wszystkim klubów. Mowa m.in. o Legii Warszawa czy Lechu Poznań. Warto zauważyć, że stołeczna drużyna zgłasza aspiracje do tego, aby po raz kolejny triumfować w rozgrywkach. Strata do obecnego lidera jest na tyle niewielka, że przeskok w tabeli na pierwsze miejsce nie będzie niczym nadzwyczajnym. Co więcej, Legia marzy z pewnością, aby jak najszybciej zmazać plamę po ubiegłorocznym sezonie, gdzie w pewnych momentach była nawet bliska spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie, zespół ukończył rozgrywki w środku tabeli, co i tak nie było powodem do zadowolenia. 

Lech Poznań to z kolei jedna wielka niewiadoma. Kolejorz po zatrudnieniu obcokrajowca na stanowisku trenera, znakomicie radzi sobie w europejskich pucharach. Wydaje się, że awans do fazy pucharowej w Ligi Konferencji Europy jest na wyciągnięcie ręki. Sytuacja wygląda nieco gorzej w lidze. Środek tabeli to z pewnością nie jest szczyt marzeń drużyny z Poznania. Widać jednak, że zadyszka, jaką złapali piłkarze na początku sezonu powoli odpuszcza, co może sprawić, że Poznaniacy już niebawem wkroczą do walki o tytuł. 

Najwięksi faworyci do wygrania Ekstraklasy, o których niewielu by pomyślało

Patrząc na tabelę warto przeanalizować obecną sytuację i wyciągnąć z niej konkretne wnioski. Na dzień dzisiejszy najwięksi faworyci do wygrania Ekstraklasy to drużyny, na które niewielu postawiłoby przed sezonem. Mowa o Wiśle Płock oraz Widzewie Łódź. Pierwszy zespół jest obecnie drugi w tabeli. Drużyna z Łodzi depcze z kolei po piętach Legii Warszawa. Warta uwagi jest również Stal Mielec, którą przed sezonem każdy spisywał na straty. Ku zaskoczeniu, okazuje się, że nawet ograniczony budżet i brak wielu rozpoznawalnych nazwisk w wyjściowej jedenastce potrafi sprawić spore zaskoczenie. Drużyna z podkarpacia co prawda nie aspiruje raczej do zdobycia tytułu, choć jej wyniki wskazują na to, że może sprawić nie lada niespodziankę.

Sprawdź typy bukmacherskie na stronie Betfan. Ten bukmacher daje nam możliwość obstawiania spotkań z wielu różnych dyscyplin sportowych.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018