Nowy iPhone 13 - zakup, którego warto dokonać

mat. pras.
mat. pras.

Nowoczesne smartfony są już w posiadaniu większości z nas, ale co i rusz firmy produkujące tego typu urządzenia wprowadzają na rynek nowe modele telefonów. Nie inaczej jest tutaj z Apple, które we wrześniu zaprezentuje swojego nowego iPhone. iPhone 13, bo o nim tu mowa będzie z pewnością propozycją, z którą część z nas zechce się zapoznać jak najszybciej. Czternastego września odbyła się konferencja "California Streaming" podczas której można było się sporo dowiedzieć na temat nowego flagowca Apple, a także innych towarzyszących mu akcesoriów. Zakup iPhone 13 jest możliwy także i nad Wisłą. Warto więc się zastanowić, czy nie jest to dobry czas na zmianę telefonu oraz wejście w posiadanie "trzynastki" od firmy Apple.

Najbardziej wyczekiwana premiera Apple w tym roku

Powinniśmy się spodziewać tego, że do sprzedaży trafią aż cztery wersje iPhone: iPhone 13, Mini, Pro oraz Pro Max. Na konferencji Apple dowiedzieliśmy się, m.in. że w iPhonie 13 pojawi się mniejszy notch, dzięki któremu na ekranie pojawi się więcej miejsca do wyświetlania informacji w pasku statusu (np. poziom prądu w baterii, itp.). Jest to pierwsza ingerencja w notch od 2017 roku. Do sprzedaży trafią także całkowicie kompatybilne ze smartfonem Apple Watch Series 7, dzięki którym będziemy mogli nadal uprawiać zróżnicowaną aktywność fizyczną. We wszystkich modelach "trzynastki" pojawią się także bardziej wydajne baterie, co wydłuży pracę smartfonów, np. Pro Max o godzinę. W modelach Pro i Pro Max pojawi się także wyższa częstotliwość wyświetlania, w którą będzie zaopatrzony wyświetlacz. Promotion Apple spowoduje, że nowy iPhone 13 na pewno znajdzie swoich zagorzałych fanów oraz fanki. Modele iPhone 13 wyposażone w ten nowoczesny wyświetlacz o częstotliwości stu dwudziestu herców będą miały opcję ekranu zawsze włączonego (always on display), na którą to możliwość czekało bardzo wiele osób. Z pewnością nabędziemy wszystkie cztery wersje iPhone 13 w RTV Euro AGD - warto więc wybrać się właśnie tam na nasze wirtualne albo stacjonarne zakupy.   

iPhone 13 - dobry pomysł na nowy smartfon

Procesor iPhona 13, czyli Apple A15 Bionic będzie posiadał modem 5G. Charakterystyczny kształt iPhone nie ulegnie zmianom. Z pewnością będzie on nieco grubszy, co będzie związane z większą pojemnością baterii. W zależności od tego na jaką wariację iPhone 13 się zdecydujemy, otrzymamy smartfona z ekranem wielkości od pięciu i czterech dziesiątych cala, do sześciu i siedmiu dziesiątych cala. Oczywiście będzie to także miało odzwierciedlenie w ostatecznej cenie, jaką zapłacimy za nasz nowy iPhone. Ceny będą zawierać się w zakresie od prawie dwóch tysięcy siedmiuset złotych (iPhone 13 Mini) do nieco ponad czterech tysięcy, za iPhone 13 Pro Max. Wraz z iPhone 13 pokazane zostały także: Apple Watch 7, iPad 6 Mini oraz AirPods 3. Za tym by sięgnąć po najnowszy iPhone 13, czy też jego starszych braci stoi także fakt, że smartfony te są wyposażone w system operacyjny iOS, który uchodzi za bardziej intuicyjny, bezpieczny oraz dopracowany produkt niż Android. iPhone 13 na pewno nie będzie miał portu USB C, o którym wspomina się co i rusz. Kolejny iPhone który ma się pojawić na rynku w 2022 roku, będzie całkowicie pozbawiony fizycznych portów. W nowych smartfonach w przyszłości np. ładowanie będzie odbywało się bezprzewodowo. Nowe iPhone 13 na pewno przypadną do gustu większości użytkowników oraz użytkowniczek. Zakup nowego iPhone 13 według ostatnich doniesień będzie strzałem w dziesiątkę - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.