Dość paplaniny o prawach dewiantów! A ich ofiary? Politycy PO-KO wyszli, gdy głosowano surowe kary dla pedofilów...

To był symboliczny obrazek. Tuż przed głosowaniem nad zmianami w prawie i zaostrzeniem kar za przestępstwa pedofilskie posłowie Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej wyszli z sali plenarnej Sejmu. A wcześniej godzinami grzmieli o konieczności walki ze zwyrodnialcami wykorzystującymi dzieci. – Politycy PO są mistrzami zagrywek, które są oszustwem – skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ci, którzy obserwowali wydarzenia ostatnich dni w Sejmie, mogli mieć wrażenie déjà vu. Bo bardzo podobne sceny rozgrywały się trzy lata temu, gdy w parlamencie debatowano nad ustawą powołującą do życia Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, potocznie nazywany „rejestrem pedofilów”. Wróciła bowiem bliźniacza narracja opozycji.

Poseł Borys Budka – minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz i reprezentant Platformy Obywatelskiej przy tematach związanych z prawem – podczas ubiegłotygodniowej debaty nad zmianami w Kodeksie karnym przekonywał: „Chcemy rzetelnej i realnej walki z tym problemem”.  Wtórowała mu Kamila Gasiuk-Pihowicz. „Nie pozwolimy na dalsze lekceważenie problemu pedofilii” – ogłosiła posłanka PO-KO (dawniej Nowoczesna). Minęło jednak zaledwie kilka godzin, marszałek Sejmu zapowiedział głosowania nad projektem noweli Kodeksu karnego, która zakładała m.in. zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilskie, a politycy PO-KO hurtem wyszli z sali obrad. Zostały tylko dwie posłanki, wzięły udział w głosowaniu, a na drugi dzień przekonywały, że zrobiły to... przez pomyłkę! – To pokazuje, jak dwie najważniejsze frakcje polityczne w Polsce walczyły z pedofilią, ale nie w sferze gadania, lecz działania – mówi „Gazecie Polskiej” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. To on był pomysłodawcą m.in. stworzenia rejestru pedofilów, który nie pozwalał dewiantom ukryć się za anonimowością.

Warto pamiętać, że jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu zaprezentowany został pakiet rozwiązań pozwalających na skuteczną...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: