Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

Fotolia
Foto: 
Fotolia
W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 18. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W kolejnym odcinku naszego cyklu piszemy o płatnościach zbliżeniowych.  Są to transakcje realizujące szybką płatność dzięki użyciu smartfonów wyposażonych w technologię NFC (płatność NFC – od ang. near field communication)lub karty zbliżeniowej. Polecamy ten rodzaj transakcji wszystkim, którzy cenią bezpieczeństwo, wygodę i prostotę. Korzystając z tej usługi nie tracimy z oczu (a nawet nie wypuszczamy z rąk)  naszych „plastikowych” czy wirtualnych pieniędzy.
Radzimy, jak bezpiecznie korzystać z aplikacji mobilnej umożliwiającej dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona.

W piątkowym numerze „Gazety Polskie Codziennie” polecamy artykuł „Kartą lub telefonem – płać bezpiecznie zbliżeniowo”.

Polecamy!

Jak chronić swój  PIN? 
Nie podawaj PIN-u nikomu i nie zapisuj go w dostępnym dla innych miejscu.
Utrudnij rozszyfrowanie PIN-u - unikaj oczywistych kombinacji, np. jak Twoja data urodzenia.
Jeżeli masz podejrzenie, że ktoś poznał PIN, zmień go jak najszybciej. Zmiana PIN możliwa jest w ustawieniach aplikacji IKO.
PIN możesz zmienić w aplikacji IKO lub w serwisie internetowym iPKO (Inteligo). Jeżeli PIN zostanie wpisany błędnie 3 razy, aplikacja zostanie zablokowana, a wtedy zmiana PIN-u do aplikacji jest możliwa jedynie za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej iPKO (Inteligo).
 
Partnerem wydania cyklu „Finanse na co dzień” jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska”.