Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 3. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze dziennika informujemy, iż od tygodnia możliwa jest rejestracja firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) poprzez bankowość elektroniczną, a klienci PKO Banku Polskiego mogą tego dokonać przez serwis bankowości elektronicznej iPKO.

O  nowym rozwiązaniu, opracowanym wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii umożliwiającym łatwe i szybkie otwarcie firmy w serwisie transakcyjnym iPKO, piszemy już w piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” w materiale pt. „Zarejestruj firmę w PKO Banku Polskim”. Polecamy!
 
Co przedsiębiorca załatwi przez internet przy użyciu Profilu Zaufanego:
Właściciel firmy może korzystać z innych udogodnień z zakresu e-administracji:
ePUAP: wnioskowanie o zezwolenia, koncesje, rozwijanie działalności, składanie wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty zaległości podatkowych, występowanie o dofinansowanie z Unii Europejskiej
PUE ZUS: aplikacja ePłatnik – zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek, wnioski o rozłożenie składek na raty lub odroczenie płatności, zgłoszenia do ubezpieczeń
Biznes.gov.pl – zgłoszenie zbioru danych osobowych do rejestracji GIODO, zawiadomienie o naruszeniu danych osobowych, rejestracja kasy fiskalnej
Portal Podatkowy – e-Deklaracje np. formularz VAT-R
CEIDG - zmiany danych firmy, zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej.
 
PKO Bank Polski od początku wspiera rządowy projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”, którego celem jest wypracowanie szybkiego i łatwego dostępu do usług e-administracji.  Skala jego zaangażowania i udostępnienie zaawansowanych rozwiązań informatycznych pozwalają tworzyć mechanizmy gotowe do zastosowania nie tylko w sektorze finansowym, lecz także w administracji państwowej. Jako pierwszy umożliwił klientom korzystającym z bankowości elektronicznej złożenie wniosku w programie „Rodzina 500+”, założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO) czy rozliczenie podatku PIT.
 
 
 
Partnerem wydania cyklu „Finanse na co dzień” jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"