Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

fot. Fotolia
Foto: 
fot. Fotolia
W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” 1. odsłona cyklu, dotycząca oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze dziennika podejmujemy temat kart płatniczych i informujemy, dlaczego karty najlepiej sprawdzą się podczas zimowego urlopu. Karty płatnicze to bowiem nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ze względu na brak konieczności noszenia przy sobie gotówki.

O historii kart płatniczych w Polsce, o ich użytkownikach, piszemy już w piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” w materiale pt. „Z kartą na ferie”. Polecamy!

Gotówką czy kartą?
Czy na wyjazd zabierać gotówkę czy karty płatnicze? Ten dylemat często towarzyszy przygotowaniom do podróży. Pomijając sytuacje, w których gotówka jest niezbędna, rozwiązaniem uniwersalnym będą karty płatnicze. Są proste w obsłudze, zajmują mniej miejsca i – przede wszystkim – zwiększają bezpieczeństwo naszych płatności. Najlepiej mieć ze sobą dwie karty: debetową i kredytową. Posiadanie ich obu daje podwójne korzyści. Można, m.in. bezpiecznie realizować płatności on-line a stacjonarne także zbliżeniowo, wypłać gotówkę ze wszystkich bankomatów na świecie, korzystać z usługi cash-back i zawsze mieć pod ręką pieniądze na wszelki wypadek. Zyskujemy więc pieniądze i czas. Więcej praktycznych porad finansowych na portalu bankomania.pkobp.pl.

 
Partnerem wydania cyklu Finansowe Vademecum jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"