INNOWACJE: Zmiany w logo VERVA. Nowe logo, ta sama jakość

Sportowy i dynamiczny charakter marki podkreślony przez projektantów
PKN ORLEN odświeżył logo VERVA, które dzięki widocznym zmianom graficznym jest prostsze, bardziej czytelne i nowoczesne. Jednocześnie pozostawiony został charakter logotypu podkreślający najwyższą jakość paliw oraz główne atrybuty marki – moc i dynamikę.


VERVA to marka ciesząca się dużą rozpoznawalnością i popularnością, kojarzona przede wszystkim ze sportem, energią i wysoką jakością. Wykorzystywana jest w polityce marketingowej Koncernu w związku z najbardziej ekscytującymi wydarzeniami, jak VERVA Street Racing czy starty Kuby Przygońskiego i pozostałych członków ORLEN Team. VERVA to jedna z najbardziej wyrazistych marek w portfolio PKN ORLEN. Dotychczasowy element płomienia–liścia obecny w logotypie został uproszczony do postaci „płynących" równoległoboków, które mogą być kojarzone z szachownicą na fladze wyścigowej, oddając sportowy i dynamiczny charakter marki.

Odświeżonej VERVY nie zabraknie podczas tegorocznej 40. edycji rajdu Dakar. Na konferencji prasowej, zapowiadającej start zespołu ORLEN Team, zaprezentowano samochód rajdowy Kuby Przygońskiego po gruntownym liftingu zewnętrznym, z wykorzystaniem nowego logo VERVA.

– Zależało nam, aby odświeżyć logo VERVA zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu, pozostawiając jednocześnie skojarzenia z wyjątkową mocą, dynamiką oraz naturalnie jakością. Trudno o lepszy moment na podkreślenie i prezentację tych atrybutów niż konferencja zapowiadająca już 18. start ORLEN Team w rajdzie Dakar. Tym bardziej, że zmiany graficzne objęły nie tylko auto Kuby, ale również motocykle, ciężarówkę oraz wszystkie elementy tzw. zaplecza rajdu. – podkreślił Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. marketingu w PKN ORLEN. W barwach ORLEN Team wystartuje załoga rajdowa Jakub Przygoński i Tom Colsoul oraz motocyklista Maciej Giemza. Start rajdu zaplanowano w stolicy Peru – Limie, a metę w Córdobie (Argentyna).


Konsekwentnie odświeżone zostało również opakowanie napoju energetycznego VERVA, sprzedawanego wyłącznie w sklepach na stacjach paliw PKN ORLEN, w tym w sieci O!Shop. Projektanci zdecydowali się zaufać sile marki VERVA, tworząc rozwiązanie oparte właśnie na niej. Warianty smakowe różnią się rozpoznawalną na pierwszy rzut oka kolorystyką opakowania: wersję bez cukru znajdziemy w puszce z niebiesko-szarą grafiką, smak mojito – z zielono-szarą. Wysoką jakość napoju, o którą dba PKN ORLEN, doceniają klienci, dając marce VERVA dobrą pozycję na konkurencyjnym rynku napojów energetycznych.

(j.f.)

 
Autor: