Polskie firmy zadbają o bezpieczeństwo energetyczne

WYWIAD \ Elektrix – stabilna firma z międzynarodowymi aspiracjami Wiele mówi się o bezpieczeństwie energetycznym kraju, ale trzeba pamiętać, że stanie się to możliwe jedynie wtedy, gdy o bezpieczeństwo Polski będą dbały polskie firmy – z Andrzejem Wilamowskim, prezesem firmy Elektrix, rozmawia Jacek Malakiewicz

Dziś Elektrix to jeden z wielu sprzedawców energii i gazu ziemnego. Duża konkurencja, zwłaszcza po otwarciu rynku w 2007 r.
Elektrix jest jednym z wielu sprzedawców, ale za to jedną z niewielu firm na polskim rynku energii, gdzie kapitał jest w stu procentach polski. Wiele mówi się o bezpieczeństwie energetycznym kraju, ale trzeba pamiętać, że stanie się to możliwe jedynie wtedy, gdy o bezpieczeństwo Polski będą dbały polskie firmy. Konkurencja jest duża, ale otwarcie rynku daje wiele możliwości. Nasza oferta jest skierowana głównie do małych, średnich i dużych firm. Polacy coraz częściej decydują się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej, jednak ciągle procedura i formalności z tym związane wydają się im zbyt skomplikowane. To bariera, która zniechęca konsumentów od szukania oszczędności. Staramy się więc budować naszą pozycję na rynku przez indywidualne traktowanie klienta. W swojej działalności zawsze stawiamy na rzetelność, lojalność, terminową i zindywidualizowaną obsługę. Klient może negocjować treść umowy, nie stosujemy ukrytych lub niejasnych czy wprowadzających w błąd zapisów. Nie mamy wytycznych pochodzących z central w innych krajach, podatki płacimy tu, w Polsce, a nie w rajach podatkowych. To bardzo ważne. Naszą zaletą jest też to, że samodzielnie działamy na towarowych giełdach, dajemy możliwość zakupu prądu i gazu w cenie opartej na giełdowych indeksach. Proponujemy także wiele niestandardowych rozwiązań, dzięki czemu klienci mogą wybrać produkty lub usługi, które odpowiadają im najbardziej.

Wspomniał Pan, że otwieracie się na rynki zagraniczne. Może Pan rozwinąć tę myśl?
[pozostało do przeczytania 68% tekstu]
Dostęp do artykułów:
DRUKUJ
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.