Cykl edukacyjny „Finansowe vademecum”

Fotolia
Foto: 
Fotolia
W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” prezentujemy 21. odcinek cyklu „Finansowe vademecum”, dotyczący oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” poświęcamy uwagę Szkolnym Kasom Oszczędności oraz platformie Szkolne Blogi, która jest ważnym elementem internetowego SKO.

Portal szkolneblogi.pl, stworzony przez PKO Bank Polski, pozwala nauczycielom– opiekunom SKO na pisanie blogów, na łamach których relacjonują swoją działalność związaną z realizacją założeń programu Szkolnych Kas Oszczędności. Wpisy pojawiające się na platformie pokazują przede wszystkim, jak kreatywne i zaangażowane w edukację finansową są szkoły uczestniczące w SKO.

Zaangażowanie PKO Banku Polskiego w rozwój programu oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii jest doceniane i zauważane zarówno w kraju, jak i za granicą. W grudniu ubiegłego roku SKO znalazło się w gronie sześciu najlepszych inicjatyw nagrodzonych w kategorii Child & Youth Friendly Banking Award.

Więcej szczegółów przedstawiamy już w piątkowym wydaniu  „Gazety Polskiej Codziennie” w artykule pt. „Blogosfera dla oszczędnych”.

Polecamy!

Każdy blog, który wyróżnia się oryginalnością i różnorodnością, pomysłowością w zbieraniu środków i popularyzacją idei związanych z oszczędzaniem i przedsiębiorczością w ramach Szkolnych Kas Oszczędności oraz współpracą ze społecznością lokalną, ma szansę na nagrodę w konkursie „SKO Blog Miesiąca”. 5 szkół zostanie wyróżnionych równorzędnymi nagrodami w postaci voucherów do Empiku o wartości 1 tys. zł oraz zestawami gadżetów SKO, nauczyciele prowadzący najlepsze blogi otrzymają bony do Empiku o wartości 500 zł.

Na platformie regularnie organizowany jest również konkurs edukacyjny dla dzieci „Pytanie na Szkolnych Blogach”. W oparciu o wpisy publikowane na Blogu SKO, najmłodsi odpowiadają na zadane pytanie dotyczące np. pojęć bankowych, niemarnowania żywności, oszczędzania środowiska. Do wygrania w tym konkursie są gadżety Szkolnych Kas Oszczędności.


Więcej na portalu edukacji finansowej www.bankomania.pkobp.pl 
 
Partnerem wydania cyklu Finansowe Vademecum jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"